Zaproszenie do udziału w szkolnych eliminacjach XXIV edycji
Olimpiady Techniki Samochodowej

Luty 2023 r.

Redakcja czasopisma „Auto Moto Serwis” oraz Wydawnictwa Komunikacji i Łączności zapraszają uczniów szkół o specjalności samochodowej – techników i szkół branżowych – do wzięcia udziału   w XXIV edycji Olimpiady Techniki Samochodowej. Olimpiada ma zasięg ogólnopolski i jest objęta honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki.

Czas szybko płynie… Przed nami marzec i Święto Matematyki, które obchodzimy od wielu już lat w naszej szkole.. W tym roku, planując świętowanie z Królową Nauk, chcemy przyłączyć się do II ogólnopolskiego konkursu „Epickie Pi”. Jego organizatorem jest dobrze znany uczniom Pan Pistacja – Krzysztof Chojecki i Barbara Dubiecka – Kruk (O matmo).

Konkurs Origami Matematyczne - Kusudamy 2022 rozstrzygnięty.
Ogłaszamy zwycięzców.

Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły i okolicznych szkół podstawowych do udziału w Konkursie "Origami Matematyczne – kusudamy 2022".

Papier to wyjątkowo plastyczny środek wyrazu, pozwala na wiele twórczych poszukiwań. Proponujemy Wam zabawę z origami. Każda praca wykonana tą techniką to spotkanie z matematyką. Zachęcamy jednak do tworzenia origami matematycznego - brył przestrzennych zbudowanych z tzw. "modułów", a w szczególności kusudam.

Zespół Szkół w Piaskach
zaprasza
do udziału w konkursie dla gimnazjalistów

 „Odnawialne źródła energii”